Drużnicy za czasów Bolesława Chrobrego i bitwy pod Hastings XIw.- Grupa bojowa rekonstruuje ciężkozbrojnyhc rycerzy z początków Królestwa Polskiego. To z tej grupy w późniejszych czasach powstanie stan rycerski. Podstawowym wyposażeniem każdego rycerza była kolczuga, hełm typu norman, tarcza- migdał, włócznia i miecz
Rycerze z okresu rozbicia dzielnicowego i bitwy pod Legnicą XIIIw. - Ciężkozbrojni rycerze z początków rozkwitu średniowiecza. Pełna kolczuga, hełm garnczkowy i konie w kropierzach.
Wschodni łucznicy bitwy pod Legnicą i Bitwy nad rzeką Kalka XIIIw. - lekkozbrojni łucznicy z terenów rusi. Wyposażeni w łuki prowadzili walkę podjazdową.
Wschodni cieżkozbrojni wojownicy z okresu bitwy pod Legnicą i Bitwy nad rzeką Kalka XIIIw. - Koczownicy, z terenów dzisiejszej ukrainy, którzy razem z Rusią stawiali opór Złotej Ordzie. Hełmy twarzowe to charakterystyczny element ich wyposażenia.
Rycerze z okresu bitwy pod Grunwaldem początek XVw. - To ta sama grupa społeczna co dwa wieki wcześniej ale już w zupełnie innym uzbrojeniu. Hełmy typu Psi Pysk pełnymi płytowymi naręczakami i nogami. Prawie szczytowy rozwój cieżkiego uzbrojenia.
2 pułk ułanów Księstwa Warszawskiego XIXw. - Ułani to w okresie wojen napoleońskich typowo polska jednostka. Lanca, która posługiwali sie ułani stanowiła śmiertelną broń w rekach naszych żołnierzy. Po sukcesie lancy w użyciu polskich jednostek sam napoleon stworzył kilkanascie pułków lansjerów w armi francuskiej. 2 pułk ułanów był pułkiem tworzonym na terenie mazowsza. Odznaczył się na w bitwie pod Raszynem. Jedna z kompanii stacjonowała w Łazienkach.
Los Menelos Scandalieros - To juz bardziej swobodny projekt rekonstruujący oddziały chłopskich rebeliantów z okresu Bitwy po Alamo. Szerokie charakterystyczne kapelusze - Sombrera i przeżutki na ciele - poncza to alternatywa dla oklepanych kowboi.
Patataj jazda konna