Niezwykle widowiskowy pokaz ujeżdżenia średniowiecznego, w turniejowych szrankach prezentuje swoje umiejętności:

4-8 jeźdźców (kobiety i mężczyźni) w strojach z przełomu XII i XIII wieku, a także w strojach tatarskich z początku wieku XV. Grupa prezentuje kaskaderski pokaz jazdy. Jeźdźcy bez trzymania wodzy, w galopie, na stojąco strzelają do statycznych i ruchomych celów, do przodu, do tyłu i w bok. Goniąc za uciekającą piechotą, wykonują niemalże taneczne piruety, a wszystko to w najróżniejszych formacjach, pojedynczo, po dwóch, trzech lub całym oddziałem, nieustannie zmieniając tempo i prędkość jazdy. Konie słuchają ich jak zaczarowane, wykonując każda nawet najtrudniejszą figurę bez dawania sygnałów wodzami. Dodatkową atrakcją jest strzelanie ze strzał zapalających. Od kilkuset lat, jest to pierwsza formacja łucznicza na świecie potrafiąca dokonać takich rzeczy.

4-8 jeźdźców w strojach z dwóch okresów historycznych - przełomu XII i XIII wieku a także z czasów Bitwy pod Grunwaldem. Atrakcja jest pomyślana jako epicka opowieść o konnym turnieju rycerskim, wydanym przez kasztelana, z okazji wydania za mąż jego siostry. Zwycięzca turnieju zdobędzie rękę kasztelanki. W skład pokazu wchodzą: Kadryl, czyli jazda w szeregach, formacjach bojowych i paradnych. Konkurencje sprawnościowe, najazd kopią na pierścienie, najazd z toporem na tarczę, zbieranie drobnych przedmiotów z ziemi. Grupa prezentuje także niezwykle niebezpieczne pokazy walki lanca bojową oraz pokaz walki na miecze. Oddział może też zaprezentować mrożące krew w żyłach ataki konnicy na piechotę. Rycerze z naszej Drużyny, jako jedyni w Polsce jeżdżą w pełnym sprzęcie bojowym a do pokazów używają prawdziwych bojowych lanc, co czyni ten pokaz nie tylko niebezpiecznym, ale i niezwykle widowiskowym. Inscenizacja jest niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich widzów.

Element łączący i chyba njabardziej widowiskowy to fabularna inscenizacja z udziałem obu grup - czyli

"Legenda o Czarnoksiężniku" jest niezwykle barwnym i atrakcyjnym przedstawieniem, które z pewnością zainteresuje młodych i dorosłych widzów. Prawie półtorej godziny akcji pełnej zarówno dramatyzmu, jak i sporej dawki czarnego humoru. Legenda opowiada o losach kilku śmiałków zamierzających zgładzić okrutnego i przebiegłego czarnoksiężnika. Na swej drodze będą musieli zmierzyć się ze złymi mocami, bandą amazonek, własnym sumieniem, a na koniec samym Czarnoksiężnikiem. W widowisku bierze udział ok. 18-20 osób (w tym 14 jeźdźców) w strojach z przełomu XII i XIII wieku. W skład przedstawienia wchodzą pokazy konne grupy bojowej (kadryl, konkurencje sprawnościowe, walki konne) i grupy łuczniczej (strzelanie do ruchu stałego i ruchomego a także strzelanie ze strzał zapalających). Oprócz tego wyśmienita narracja, muzyka i efekty specjalne...

Patataj jazda konna